XII. Egri Csillagok Országos Tehetségkutató Rajzverseny

Eger, 2016. január. 8-9

2016. január 8. péntek

15:00-16:00 Regisztráció a Panzió épületében minden résztvevő számára (Burom Annamária, Farkas Andrea), a szálláshelyek elfoglalása a Panzió épületében illetve a Servita úti kollégium épületében Sajtos Dezsőné).

16:30-18:00 Ismerkedés az iskolával és a szakirányaival (Ónodi Mátyás) 9-es terem

1. csoport  16:30-17:15                                                    1. csoport 17:15-18:00 között  

2. csoport  17:15-18:00 „Vársétány” (Szentesi Éva)

18:00-19:15 Vacsora a Panzió éttermében (csoportbeosztás  a jegyeken)          

1. csoport 18:00-18:30

szünet  18:30-18:45

2. csoport 18:45-19:15

18:30 Előadás Gárdonyi Géza munkásságáról a 9-es  teremben (Bartáné Prokaj Krisztina)

1. csoport 20 perc

2. csoport 20 perc

19:00-20:30 szakmai foglalkozások 19:00-20:30 Városnézés a felnőtteknek

6-os terem stencil  (Ónodi Mátyás)                                                                                (Szentesi Éva)

7-es terem animációs játékok  (Tóth Zsuzsa)

1-2- es terem tusmerítés  (Czopkó Róbert)

20:30-21:30 Szabadprogram

 

2016. január 9. szombat

7:30-08:45 Reggeli a Panzió éttermében                             08:00-09:15 Regisztráció a szombaton

(csoport beosztás  a jegyeken)                                             érkezőknek a Panzió portáján

  1. csoport 07:30-08:00 (Cifrakapu tér 24. Burom Annamária)

szünet  08:00-08:15 csak ebédet kapnak

  1. csoport 08:15-08:45

08:45-09:10 a szálláshelyeken a szobák összepakolása,

a  gyermekek felszerelésének biztosítása.

09:10-09:30a versenytermek elfoglalása a megadott névsor alapján (Cifrakapu tér 24. Patakparti épület).

A Panzióban összegyűlt gyermekek elkísérése a verseny helyszínére a Panzión keresztül

segítők a következők: koordinátorok ( a tantermek szaktanárai)

19-es terem Madarász Tímea

20-as terem Fejes Adrienn

21-es terem Sallai Tibor

22-es terem Bajzát György

 

10:00-11:30 Rajzverseny a gyermekeknek 10:00-11:30 Előadás a felnőtteknek:

az előzőekben felsorolt 4 tanteremben                                              Dr Löffler Erzsébet (Egri Főegyházmegyei

Könyvtár könyvritkaságai)

Mészáros György (Könyvgrafika)

11:30-12:45 Ebéd 11:30-12:45 a rajzok zsűrizése

  1. csoport 11:30- 12:00 (Mészáros György, Herczeg István)

szünet 12:00-12:15

  1. csoport 12:15- 12:45

12:45-13:00 kiállítás megtekintése az iskola „régi épületében” (Cifrakapu tér 4.)

13:00 Eredményhirdetés a Süllős Gyula rajz és kiállítóteremben („régi épület”)

A díjak átadói: Sajtos Attila, Mészáros György, Herczeg István

A meghívott vendégek: Ballagó Zoltán, Szucsik István, Horváth László, Szabó Róbert.

 

 

További segítők:

Teremek előkészítése a pénteki foglalkozásokhoz:

Tóth Zsuzsa, Sallai Tibor, Ónodi Mátyás

 

Kiállítás a beküldött és a helyben készült munkákból a  Süllős teremben és a folyosón:

Vályi Péter, Szilágyi Rudolf

 

9-es terem előkészítése az előadásokhoz:

Papp Gábor

 

Panzióban segítenek:

Sajtos Dezsőné, Farkas Andrea

 

Étkezésnél segítenek:

„közismeret”

 

Kísérők (szombat):

„közismeret”

 

Fénykép, kamera:

Krausz Petra, Apatini Dániel, Rigó Levente