II. Országos Ifjúsági Akvarell Biennálé
Országos Ifjúsági Művészeti seregszemle indult Egerben:
Megnyílt a II. Országos Ifjúsági Akvarell Biennálé
Rendkívüli érdeklődés mellett, 16 intézmény legkiválóbb diákalkotásainak bemutatásával nyílt meg az II. Országos Ifjúsági Akvarell Biennálé Egerben. Az Eventus Üzleti, Művészeti Szakgimnázium szervezésében megvalósuló tárlat a nagy múltú Egri Akvarell Triennálé hagyományait gondolja újra, kifejezetten a középfokú művészeti képzésben részt vevő fiatal tehetségekre fókuszálva.
Az Eventus Üzleti, Művészeti Szakgimnázium, Technikum, Szakgimnázium, AMI és Kollégium régi épületének (a volt Cifra iskola) kiállítóterme ad otthont a hazai középfokú művészeti oktatás legnagyobb rendezvényének. Az 1968 óta létező, Eger kulturális arculatát meghatározó Országos Akvarell Triennálé mintájára létrehozott új ifjúsági platform az áttetszőségre építő kortárs vízfestészeti technikák legfrissebb generációs eredményeit vonultatja fel.
A kezdeményezés sikere már a jelentkezési számokban is megmutatkozott: országosan 16 intézmény 144 alkotója összesen 248 művel pályázott a megmérettetésre. Közülük az előzsűri a legszigorúbb szakmai szempontok alapján 50 kiemelkedő alkotást választott be a reprezentatív egri tárlat anyagába.
A beérkezett pályaműveket neves szakmai zsűri bírálta el: Orr András Magyar Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett grafikusművész, szaktanár; Kalmár Dorottya festőművész, szaktanár, valamint Kis-Prumik Zoltán Barcsay-díjas festőművész, szaktanár.
A rendezvény rangját nívós szakmai és politikai védnökök, tiszteletbeli meghívott vendégek jelenléte is jelezte:
• Dr. Bódis Péter, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, Heves vármegye egri választókerületének országgyűlési képviselője
• Csontó Lajos, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Művészeti Karának dékánja, egyetemi docens
• F. Balogh Erzsébet Gárdonyi Géza-díjas festőművész, a Magyar Vízfestők Társaságának rendes tagja
• Popovits Zoltán magyar-finn-amerikai szobrászművész, ékszertervező, a MOME tiszteletbeli doktora
A megnyitó ünnepség emelkedett hangulatáról Hegyesi Hudik Margit énekművész és Lázár Attila lantművész közös, a rendezvényt színesítő produkciója gondoskodott.
A szakmai zsűri döntése alapján összesen 10 elismerést adtak át a legtehetségesebb diákoknak és oktatóknak:
Korcsoportos díjazottak:
• I. korcsoport: Benedikty Bianka (Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium és Kollégium)
• II. korcsoport: Gál Boglárka (Kisképző Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium, Budapest)
• III. korcsoport: Szalados Nóra (Balázs Győző Református Gimnázium, Miskolc)
Különdíjas alkotók:
• Bán Klaudia (Kecskeméti Kandó Kálmán Technikum Kondor Béla Művészeti Tagozat)
• Tóth Róza (Kisképző Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium, Budapest)
• György Réka (Eventus Üzleti, Művészeti Szakgimnázium, Eger)
• Csorba Szofi (Pécsi Művészeti Szakgimnázium)
• Tóth Eliza Bella (Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum, Debrecen)
• Pethő Hanna (Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium)
A legjobb felkészítő tanár díja:
• Homoródi Éva (Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium)
Az Eventus iskola vezetősége ezúton is szívből gratulál az összes díjazott ifjú alkotónak és felkészítő pedagógusuknak, egyúttal köszönetét fejezi ki a rendezvény megvalósulását biztosító támogató partnereknek: a Godot Kortárs Művészeti Intézetnek, az Artexport 2020-nak, a Szépművészeti Múzeumnak, valamint az IBRO 2025 Süti Kft.-nek.


