Értékbecslő alapszak leírása
Vagyonbecslés alapképzési szak
A Banki képzési program keretén belül indított Vagyonbecslés alapképzési szak a 2002/2003-as tanévben indult először a BIVŠ-en.
A képzés hallgatók széles skáláját célozza, beleértve a biztosítási, banki, pénzügyi és államigazgatási szférát is, és a vagyonbecslést, hiteleket, kockázati hiteleket és más kapcsolódó területeket biztosító dolgozók szakmai felkészítésére összpontosít.
A képzés céljai és hallgatói profil
A Vagyonbecslés alapképzési szak célja olyan ingó és ingatlan, valamint vállalati vagyont becslő szakemberek felkészítése, akik egyebek mellett megfelelő magasépítészeti és építészeti szakismeretekkel is rendelkeznek. Ezen kívül ismerik a vagyonbecslés elméleti alapjait és applikálják annak gyakorlati alkalmazásait.
A képzés során a hallgató áttekintést nyer a vagyonbecslés jelentőségéről, és eligazodik az adott képzési szakterület információinak és adatainak feldolgozási problémakörében, ami a fent említett területeken dolgozó vezető beosztású munkatárs munkavégzésének alapját jelenti. Ezen kívül a hallgató megismerkedik a magasépítészet, az építészet és azok egyes alkalmazásainak legfontosabb elméleti alapjaival.
A szakot elvégző diplomás a vagyonbecslés, illetve a kapcsolódó információk feldolgozásának területén szakmai és menedzseri beosztásokban dolgozó, általános és szakmai műveltséggel rendelkező szakember. A szakon végzők jellemző munkahelyi tevékenységei közé tartozik az elsősorban banki célokat szolgáló becsléskidolgozás, vagyonbecslési adatbázis-kezelés, valamint a benyújtott becslések irányítása, kockázatelemzése és minőségi ellenőrzése (auditja).
Vagyon- és értékbecslő menedzser szak
A képzés időbeosztása
A program olyan hároméves, hat szemeszteres, levelező tagozatos képzés, amely a tananyag jellegétől függően előadás (30- 60 fő) valamint 20-30 fős csoportokban oktatja a modern pénzügyi és a bankszakmai ismeretek elméleti és gyakorlati kérdéseit. A program oktatási ideje magában foglalja a tanítási órákat, a vizsgakonzultációkat és a vizsganapokat, valamint a diplomadolgozat írását is.
A záróvizsgával egyidőben szükséges egy alapfokú nyelvvizsga megléte, vagy megszerzése.
Az oktatás időpontjai:
Havonta egy vagy két hétvége, modultól függően. Az oktatási időszak évente szeptembertől májusig tart. Az egyes féléveket – az oktatás jellegétől függően – írásbeli és/vagy szóbeli vizsgák zárják le. A vizsgákat és a vizsgakonzultációkat januárban és május- júniusban tartjuk.
Beiratkozáskor a hallgatók részletes tájékoztatást kapnak mind a tanrendet, mindpedig a vizsgarendet illetően, valamint megkapják a banki program tanulmányi és vizsgaszabályzatát. Az oktatás megkezdésekor mind a Bankovni Institut Visoka Skola, valamint az Eventus Üzleti, Művészeti Középiskola a hallgatókkal felnőttképzési szerződést köt.
Tandíjbefizetés:
A tandíj az első évben félévenként 120 000 – Ft, melyet a félévek megkezdése előtt kell befizetni. A tandíj magában foglalja az oktatást, a konzultációs- és az első vizsgalehetőséget.
A nyelvtudás elsajátítása ill. nyelvvizsga megszerzésének lehetősége az EVENTUS Főiskolai Konzultációs Központban. Amennyiben a programmal kapcsolatban további információval szolgálhatunk, kérjük, keressen fel minket.
Jelentkezési lapot kizárólag az intézménytől lehet
igényelni,vagy letölthető a honlapról, melyet csak az érettségi bizonyítvány, vagy
diploma másolatával tudjuk elfogadni!
Telefon (36) 313-435, 06 (20) 41-42-484, 06 (20) 97-54-803.
18 óra után: 06 (30) 92-50-990
E-mail eventus@eventus.axelero.net
Levelezési cím: 3300 Eger, Cifrakapu tér 24.
Nyilvántartási szám:10-0004-06
Intézmény-akkreditációs lajstromszám: AL-0690
Bankszámlaszám: 10300002-46800008-49020078
Bankovni Institut nyilvántartási száma: OH-FRKP/1326-12/2007.
Szállás: helyben működő panzióban igényelhető.EVENTUS FŐISKOLAI
KONZULTÁCIÓS KÖZPONT EGER www.eventus.hu
A FELVÉTEL, ILL. A VIZSGA FELTÉTELEI
A felvétel feltételei:
Középiskolai végzettség, érettségi bizonyítvány.
Szakmai gyakorlat:
A tanulmányok kötelező része a szakmai gyakorlat. A szakmai gyakorlaton való részvétel a záró államvizsga feltételei közé tartozik. A diákok 3 hónapos szakmai gyakorlaton vesznek részt a tanulmányok utolsó évfolyamában, melyet a hallgató több, rövidebb időszakban is elvégezhet, tartama viszont el kell, hogy érje az előírt 3 hónapot. A szakmai gyakorlatot a hallgatók a kiválasztott bankokban, más pénzügyi intézményben végezhetik el az iskola vezetésének beleegyezésével. A szakmai gyakorlatnak nemcsak a kiegészítő ismeretek
megszerzése a célja, hanem a kapcsolatfelvétel az egyes pénzügyi intézményekkel, vezetőikkel, akik képesek a hallgatóknak új és pontos információkat átadni különösen az új banki termékeket illetően. A hallgatók a gyakorlatok alkalmával részt vesznek az intézmények mindennapi életében, a felmerülő problémák kezelésében. Azok a hallgatók, akik pénzügyi területen dolgoznak, szakmai gyakorlatként munkaköri tevékenységük elismerhető, amennyiben azt munkaadójuk igazolja.
Szakdolgozat készítése:
A szakdolgozati témakörök meghatározása után a hallgató a választott témát, címet leadja a kijelölt oktatónak. Az oktató a hallgatóval történő egyeztetés után jóváhagyja a témát, vagy javaslatot tesz a megváltoztatásra. A szakdolgozatnak bizonyítania kell, hogy a hallgató tanult ismereteit önállóan képes hasznosítani, megfelelő stílusban és meghatározott formátumban elkészíteni azt.
Vagyon- és értékbecslő menedzser
Vagyonbecslő szakon a bachelor tanulmányi program a 2002/2003. tanévben kezdődött el. A tanulmányi program elsősorban a hallgatók érdeklődésének kielégítését követik. A tanulmányi programba tartoznak a biztosítási ügynökök, banki szakemberek, valamint az egyéb pénzügyi szférában dolgozók. A képzés elsősorban a leendő szakemberek professzionális elméleti felkészítésére koncentrál: vagyon felértékelés, hitel feltételek kidolgozása, kockázati tényezők megállapítása. A tanulmány célja: olyan szakemberek képzése, akik elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek a vagyoni értékek megállapításánál. Ismerik a felértékelés szabályait, előírásait, s ab gyakorlatban alkalmazni tudják azokat. A tanulmányok alatt a hallgató elsajátítja a felértékelés jelentőségét, a hozzá tartozó információk és adatok fontosságát. Megismerkedik az alapvető elméleti tantárgyakkal az építészet és az építőművészet területérőlis.
A végzős szakember általános és szakmai műveltséget szerez, amely segítségével a vagyonértékelés területén megbízható szakemberként tud dolgozni, és alkalmassá válik egyéb rokonszakmák ellátására is.
A végzett hallgatók alapvető tevékenysége közé tartoznak a bankok részére kidolgozott értékbecslések, az ehhez tartozó adatbázisok megteremtése, kockázati tényezők elemzése, a beterjesztett becslések minőségi ellenőrzése.
Tanegységek az első évfolyamon:
Jogi alapismeretek
Makroökonomia I
Mikroökonomia I
Valuta politika és elemzések
Pénzügyirányítás
A szociál-gazdasági folyamatok tudománya 1)
Valószínűség és statisztika
Kereskedelmi (angol/német nyelv I) 2)
nyári szemeszter –
Makroökonomia II
Mikroökonomia II
Adó elmélet és politika
Közigazgatási finanszírozás I
Kereskedelmi jog alapjai
Statisztikai módszerek
Számvitel
Kereskedelmi (angol/német nyelv II) 2)
Politológia 3)