Munkatársaink, szakmai munkaközösség
Onódi Mátyás Gábor tanár, szakvezető
grafika, tipográfia, rajz tantárgyak
Művészcsaládban felnőve pályámat üvegtervező művész diploma megszerzésével kezdtem a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen, majd a hagyományos üvegfestés és ólomüvegezés területén tevékenykedve bővítettem tapasztalataimat. Ezek az évek meghatározóak voltak művészi szemléletem formálódásában: a színek, a fény és a tükröződések együttese, továbbá a rétegekből építkező kompozíció jellemzik munkáimat. Tanári pályám során is kihasználom a tervezői, designer szemléleten alapuló vizuális alkotómunka lehetőségeit. A diákoknak kiadott feladatoknál fontosnak tartom a sokféle attitűd felvillantását, hiszen csak akkor tudunk rátalálni az utunkra, ha próbálkozunk minél több irányban haladni és az elágazásoknál intuitív vagy tudatos döntést hozva, de kellő önbizalommal választunk a lehetőségek közül.
https://onodimatyas.wixsite.com/website
Kálmánné Madarász Tímea tanár
mozgókép és animáció tantárgyak
Középiskolát jelmez és díszlettervező szakon végeztem, majd az Eszterházy Károly Főiskolán végül az Egyetemen szereztem mester diplomát vizuális- és környezetkultúra szakon. Az elektronikus ábrázolás formáival szintén a főiskolán eltöltött éveim alatt kerültem kapcsolatba. Iskola melletti elfoglaltságnak indult, egy ismerősömön keresztül kerültem kapcsolatba egy számomra akkor még teljesen ismeretlen technikával, aki az Eventus Üzleti, Művészeti Középiskolában tanult, Játék- és animációs filmkészítő szakon. Korábban is érdekeltek az animációs filmek, hiszen díszlet és jelmeztervezőként az animációs filmekhez használt bábokkal, közelebbről is megismerkedhettem már, viszont a számítógépes programok segítségével megalkotott animációs filmek létrehozásának mikéntjéről semmilyen információval nem rendelkeztem. Teljesen elvarázsolt ez a művészeti ág, úgy éreztem, ebben idővel ki tud teljesedni alkotói tevékenységem. Természetesen ehhez rengeteg tanulásra és gyakorlásra van szükség, folyamatosan fejlesztenem kell tudásomat, ugyanis 3dimenzios számítógépes animációt tanítok az egyetemi tanulmányim befejezése óta, és a technika fejlődését folyamatosan figyelemmel követnem. Az egyre gyorsabb ütemben megjelenő újabbnál újabb programok, és fejlesztések ismerete magas szintű alkalmazása a gyakorlatban, nélkülözhetetlen a szakmában való életben maradáshoz. A digitális művészetnek rengeteg formája van, széleskörű skálán mozog. Többek között digitális fotózás, fotómanipuláció, digitális festészet, vektor grafika, fraktálok, 3D grafika, számítógépes animáció, számítógépes játékfejlesztés… A tantárgyaimat tekintve visszatér azért a díszlet jelmeztervező énem is, hiszen a mozgóképes és animációs, 3ds modellezés óráim, mellett a mozgókép szakirányhoz szorosan kapcsolódó, plasztikus figurák és díszletek, diorámák, bábok, makettek, virtuális díszletek, tervezése és készítése óráim is megjelennek.
Jelentősebb csoportos kiállítások:
Farkas Ferenc Zeneiskola 2012-ben az Eventus középiskola tanárainak kiállítása, Mester és tanítványa című kiállítás, Hatvan, Hatvani Galéria. 2012., Animáció kiállítás, az egri Keresztény Ifjúsági Klub 2012., Mester és tanítványa című, az egri Gárdonyi Géza színház és az Eventus iskola által közösen szervezett kiállítás, 2013. Mester és tanítványa című kiállítás, Hatvan, Hatvani Galéria. 2013. 2020. Eventus Mester és tanítványa kiállítás sorozaton, Eger Vitkovics Alkotóház és Művésztelep.
Kálmán Péter szakoktató
mozgókép és animáció, számítógépes grafika tantárgyak
Több területen amatőr alkotó művészként vettem részt. Mozgóképet készítettem az Eszterházy Károly Főiskolában töltött éveim alatt, grafikusi szakmai gyakorlatot végeztem, az iskola szervezésében 2017-ben készítettem rendezvény plakátokat, szerveztem rendezvényt, készítettem évkönyvet. 2012 óta saját diplomamunkám elkészítésén alapulva nagy hangsúlyt fektetek a számítógépes grafika és animáció készítésre, a szakmával való mélyebb ismereteken alapulva a virtuális valóság és számítógépes játékfejlesztés mint alkotói távlat nyílt meg számomra, melyben a mai napig is munkálkodok. 2015 Mesh Array Digital Media School 3ds Max Massive képzésén vettem részt, mely szintén a számítógépes képalkotás ismeretében annak alkalmazásában, szakmai mérföldkövet jelentett.
Jelentősebb csoportos kiállítások:
2017-2020. Eventus Mester és tanítványa kiállítás sorozaton, Eger Vitkovics Alkotóház és Művésztelep.
A kiállításokon mint alkotó, mint szervező vettem részt.
Bajzát György tanár
informatika, számítógépes grafika (rasztergrafika)
Tanulmányaimat Egerben végeztem az Eszterházy Károly Egyetemen (akkor még Főiskolán), alapképzésben informatikus könyvtáros, mesterképzésen pedig informatikatanári szakon. A művészethez közelebb már az Eventus Üzleti, Művészeti Középiskolában kerültem, ahol diplomám megszerzése után nem csak informatikát tanítottam, hanem grafikai programismereteket is. A programismeret mellett grafikai elméleti alapokat is átveszünk, a színek pszichológiájától a pixelgrafika felhasználási területein át a különböző tervezési feladatokig. A rasztergrafikus program felületének és működésének elméleti és gyakorlati megismerése mellett fontos elem ezeken az órákon az arculati elemek közé tartozó látványtervek, továbbá fotómanipulációk készítésének megismerése is. A technológia és a programok folyamatos és rohamos fejlődése miatt nem csak a diákoknak, de nekünk, tanároknak is évről évre fejlesztenünk kell tudásunkat, aktualizálni feladatainkat, ezzel is elősegítve az élményszerű oktatást.
Önálló kiállításom ugyan soha nem volt, de az iskolában a szakmai közösség annyira magával ragadott, hogy már a második évemben részt vettem “alkotóként” is az iskola hagyományos tanár-diák közös kiállításán, amit azóta is minden évben megismétlünk.
Jelentősebb csoportos kiállítások:
2015-2020. Eventus Mester és tanítványa kiállítás sorozaton, Eger Vitkovics Alkotóház és Művésztelep.
Kis – Prumik Zoltán
rajz tantárgyak
Középiskolai tanulmányaimat festészet szakirányon végeztem Kecskeméten a Kandó Kálmán szakközépiskola művészeti tagozatán, majd az Eszterházy Károly Egyetemen folytattam tanulmányaimat festészet szakirányon. Ezután mesterdiplomát szereztem rajz és vizuális kultúra tanári szakon. Tagja vagyok a MAMÜ Galéria társaságának, a Hatszoba csoport alapító tagjának. Elsősorban a rajz és a művészeti alkotások kivitelezésének elméleti és gyakorlati aspektusait oktatom, ami szoros összefüggésben van a szakmai tevékenységem tematikáival, mint a divergens gondolkodás, a kép sík és térbeli szemiotikai értelmezése, az anyag, mint narratív jelenség. Ezeket a témákat folyamatosan használom az óra keretein belül a klasszikus képalkotási ismeretek fejlesztése mellett.
Szakmai díjak:
2015 – Országos Művészeti Diákkonferencia / festészet szekció / I. Díj / OTDK / OMDK Budapest
2017 – Országos Művészeti Diákkonferencia / Festészet szekció / II. Díj / OTDK / OMDK Pécs
2018 – Hallgatók a tudományért díj / Eszterházy Károly Egyetem / Eger
Szakmai kiállítások :
MAMÜ Galéria, B32 Galéria, Fuga Galéria, Lollipop Factory design shop LLP Platform Galéria, GODOT Institute of Contemporary Art képzőművészeti vásár, Best of Diploma Art Moments, Kepes Intézet ,Salgótarjányi Tavaszi Tárlat, Országos Akvarell Triennálé.
Bozi Anna
szaktanár
Középiskolai tanulmányaimat a Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban végeztem el, ahol F. Balogh Erzsébet képzőművész műtermében készültem több évig felvételi vizsgámra, mely az Eszterházy Károly Egyetem akkori négyéves rajz-vizuális kommunikáció szakára való alkalmassági vizsgát jelentette. Ezután mesterdiplomát szereztem vizuális- kultúra tanári szakon szintén az Eszterházy Károly Egyetemen.Rajz-vizuális kommunikáció, tanár szakos éveim során F. Balogh Erzsébet és Földi Péter, Bukta Imre, Kopasz Tamás mesterek növendékeként dolgoztam. 2007-ben Bukta Imrétől kaptam meghívást az V. Kepes György Nemzetközi Művésztelepre ezután számos művésztelepen és csoportos kiállításon vettem részt.
2010-ben a K. O. Műhely, 2015-től a MAOE tagja lettem.
Munkáimat kísérletezés hatja át, javarészt vegyes technikával dolgozom.Az Alapfokú Művészeti Iskolai tanulók számára igyekszem mind technikailag, mind elméletben illetve gyakorlatban, tapasztalati úton átadni mindazt az ismeretanyagot, tudást, melyre jómagam szert tettem, gondolok ezesetben az anyagismeretre, technikai jártasságokra, a kiálltások installálására. Fontosnak tartom a tanulók szakmai fejlődése mellett, az önkifejezésre tett kísérleteket, az eredeti ötletek, gondolatok, elképzelések, gyakorlati úton való megvalósítását.
Egyéni kiállítások:
„ELEMI ELEMEK” Vitkovics Alkotóház, Eger2014, „SZÖVETEK II.” Special Art Gallery, Eger2014, „SZÖVETEKI.” Zöld Pecsét, Eger2013, ”ÖNÁMÍTÁS”, Lámpás, Eger
Jelentősebb csoportos kiállítások:
Esterházy Művészeti Díj -UNIQA 2015, Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest, Mélyponton a viszony, Szentendre, Vajda Lajos Stúdió, Klasszikusok újragondolva –Parafrázis II., Dobó István Vármúzeum, Eger, Országos Akvarell Triennálé, Kepes György Művészeti Központ, Eger, Fétis Tabu Ereklye Csoportos Kiállítás, Szentendre, Vajda Lajos Stúdió 2014, Dózsai Művésztelep Jubileumi Kiállítása, Eger, Templom Galéria 2014
Mizsák-Bandis Barbara
szakoktató
Már elég korán eldöntöttem, hogy művészettel szeretnék foglalkozni. Debrecenben, a Medgyessy Ferenc Gimnáziumban végeztem, majd az iskola 2 éves OKJ-s képzésén szereztem képgrafikus végzettséget. Ezután az Eszterházy Károly Egyetemen szereztem BA-s képgrafikus diplomámat, majd tervezőgrafikus művész MA-s diplomámat. Grafikusnak vallom magam, alkotói tevékenységemre mégis az egyedi megoldások jellemzőek. Szeretek kísérletezni, különböző anyagokat és technikákat kombinálni, a textúrákkal játszani. A munkáim legjellemzőbb elemei a hímzés, a szövegek alkalmazása, illetve formáját tekintve a művészkönyv. Digitálisan illusztrációkkal és kiadványtervezéssel szeretek foglalkozni, de folyamatosan bővítem ismereteimet, hiszen ebben a szakmában elengedhetetlen a folytonos tanulás, trendkövetés és perspektívánk szélesítése. Nyomtatott anyagaim esetében is szeretem a különleges papírokat és nyomdai eljárásokat.
Az elmúlt években volt szerencsém bekerülni a Rovás Alkotócsoportba, akiknek köszönhetően több kiállításon is részt vehettem itthon, és határon túl is. Részt vehettem több művésztelepen, és szakmai kiállításon is. Jelenleg párhuzamosan tanítok az Eszterházy Károly Egyetemen is, mint tervezőgrafika tanár.
Díjak:
2016 – XXIII. Miskolci Téli Tárlat Miskolci Galéria díja
Jelentősebb csoportos kiállítások:
2015 – Láthatatlan/Látható – III. Nemzetközi Rajz- és Képgrafikai Biennálé (Esterházy-palota, Győr), 2016 – Hol jár az eszed? – 16. ARC közérzeti kiállítás (Ötvenhatosok tere, Budapest), XXIII. Miskolci Téli Tárlat (Herman Ottó Múzeum Miskolci Galériája, Miskolc), 2017 – Miskolci Grafikai Triennálé (Herman Ottó Múzeum Miskolci Galériája, Miskolc), 34. Salgótarjáni Tavaszi Tárlat (Dornyay Béla Múzeum, Salgótarján), XXIII. Szegedi Művésztelep kiállítása (Reök-palota, Szeged), Entrée 2017 (Budai vár, Budapest), 2018 – Typozone2 (Templom Galéria, Eger), I. Szabadkéz Művésztelep kiállítása (Szabadkéz Galéria, Szihalom), UNFAKE! – 18. ARC közérzeti kiállítás (Örs Vezér útja, Budapest), XXIV. Miskolci Téli Tárlat (Herman Ottó Múzeum Miskolci Galériája, Miskolc), 2019 – 1814 m / Mezőszemerei művészek kiállítása (Szabadkéz Galéria, Szihalom), 2019 – 2020 – Rovás Alkotócsoport csoportos kiállításai (Budapest, Sárospatak, Dunaszerdahely /SK/, Komárom /SK/, Rozsnyó /SK/)
http://bandisbarbi.hu
https://www.instagram.com/barbi_bandis/
Címke:munkatársaink, szakmai tanárok, tanáraink