Nyári gyakorlat menete
Nyári gyakorlat külső gyakorlati helyszínen
- együttműködési megállapodás kötése: 3 példány kitöltése és elküldése a helyi Iparkamara részére (1 példány marad ott, egy példány a cégnél, 1 példány vissza az iskolába)
- gyakorlati munkanapló vezetése, a gyakorlat utolsó napján e-mailben elküldeni (Ónodi Mátyás: o.matyas@vipmail.hu)
- prezentáció készítése, melynek követelményei megegyeznek az iskolában gyakorlatozókéval: prezentációs munkanapló nyomtatva és elektronikusan + ppt augusztus 29-ig leadva
- pecsét a bizonyítványba a gyakorlat teljesítéséről: augusztusban, ha megvan a gyakorlati munkanapló és a prezentációs anyag
- osztályzat a prezentációra: következő tanév első szakmai jegye
Nyári gyakorlat iskolán belül
- 12. évfolyamnak június 17-től június 28-ig
- 13.Szk-nak június 17-től június 22-ig
- prezentációs anyag készítése: prezentációs munkanapló nyomtatva és elektronikusan + ppt augusztus 29-ig leadva
- pecsét a bizonyítványba a gyakorlat teljesítéséről: augusztusban, ha jelenléti ív alapján megjelent és megvan a prezentációs anyag
- osztályzat a prezentációra: következő tanév első szakmai jegye
Nyári gyakorlat – Prezentáció:
Prezentációt mindenkinek kell készítenie, melyet a jövő tanév elején kell bemutatni, ami alapján le lesz osztályozva a nyári gyakorlat. Leadási határidő: 2013. Augusztus 29! A prezentáció tartalma: munkanapló (elektronikus + nyomtatott változat) és PowerPoint-bemutató.
Munkanapló felépítése:
(szöveges jellegű)
- min. 10, max. 20 oldal, A/4-es formátum, hozzávetőlegesen 12-es betűmérettel a szöveges részeknél, lapozható formátumban.
- címlap: név, szak, év, iskola neve, a munka címe (Pl. Nyári gyakorlat)
- 1. oldal: elvégzett feladatok listázása, időrendben
- többi oldal: feladatok ismertetése, megvalósítás, változatok, végleges verzió kialakulási folyamatának bemutatása kevés képpel, sok szöveges részletezéssel, technikai adatokkal (pl. betűszín paraméterei)
PowerPoint-bemutató felépítése:
(képes jellegű)
- kezdőlap: név, szak
- a munkanaplóban szereplő listának megfelelően (az elkészülés sorrendjében) az egyes feladatok, képanyag bemutatása, technikai adatokkal (pl. színértékek CMYK, RGB színmódokban, alkalmazott betűcsaládok, választás okai, alkalmazott szoftverek, technika, kialakulás folyamata, verziók)
- a prezentáció során legalább szóban hangozzon el:
- ötlet, koncepció, elvetett tervek, kompozíció végleges változata, tipográfia, kísérletezés, tapasztalatok (mivel haladtál sikeresebben, mi igényelte a legtöbb időt, miben változtatnál legközelebb a munkafolyamatodon)