DÖK – 2010/2011. tanév munkaterve
Az EVENTUS Üzleti, Művészeti Szakképző Iskola,
Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium Diákönkormányzatának 2010/2011. tanévi munkaterve
Célkitűzések:
Az iskola Diákönkormányzatának és tisztviselőinek megválasztása, éves közgyűlés megtartása és a legfontosabb feladatok meghatározása. Egységes értékrend elfogadása különös tekintettel az iskolában tanúsított magatartással és az iskola környezetének tisztántartásával kapcsolatban. Emellett olyan programok szervezése, amelyek tartalmas szórakozási lehetőséget biztosítanak az iskola diákjai számára.
Kiemelt fontossággal bír annak a megértetése és elfogadtatása az iskola diákjaival, hogy a Diákönkormányzat – noha nyilván lazább, könnyedebb rendezvények szervezését is bonyolítja vagy segíti – nem buliszervíz elsősorban!
Megvalósított feladatok:
Az iskola Diákönkormányzata az ide vonatkozó törvényeknek és a DÖK Szervezeti és Működési Szabályzatának megfelelően lett megválasztva 2010. szeptemberében. A DÖK új elnöke Molnár Johanna 11.B, helyettese Ádám Dóra 11.A és Csendes Lajos szintén 11.A osztályos tanuló. Egyéb tisztségviselőket, felelősöket, koordinátorokat is választottunk (és lesznek továbbiak is):
Fegyelmi Bizottság:
Pirók Balázs 13.B
Krátki Enikő 13.A
Versenyek, kiállítások:
Nagy Enikő 10.A
Gyóni Gergő 12.B
Veres Dávid 12.A
Molnár Csenge 9.A
Madar Nikolett 9.B
Filmklub:
Molnár Johanna 11.B
Krátki Enikő 13.A
Reklám:
Pirók Balázs 13.B
Veres Dávid 12.A
Célkitűzések, tervek:
Szeretnénk megoldani a DÖK anyagi önállóságát, ezért pénzt szedünk diákoktól, amit egy külön bankszámlán kezelünk. Ez biztosítaná a DÖK által szervezett programok fedezetét. A DÖK támogatási díj mértéke diákonként évente 2*200 forint lenne.
Szeretnénk egy teljesen diákok által készített kiadványt szerkeszteni és kiadni, amelyben helyet kapna minden közérdekű információ, adatok a DÖK működésével kapcsolatban, humoros és komoly írások; állandó rovatok; esetleg pályázatok (karikatúra-pályázat diákokról, tanárokról; fotó-pályázat stb.)
Rendszeresen meghívnánk előadókat (képzőművészeket, írókat, költőket, rendezőket, fotósokat, zenészeket stb.)
Szeretnénk az iskolai diákéletet felfrissíteni és kisebb rendezvényeket megszervezni (pl. extrém sportbemutató; halloween est; osztályok által szervezett teaházak támogatása; díjazásos versenyek kiírása fotó, festészet, makett-készítés kategóriákban; film-/rajzfilm-hét; diákok előadásai (akár saját munkák bemutatása); főzőverseny; sportnap; filmklub; pedagógus napon tanár-diák vetélkedő stb.)
Ezután is rendszeres maradna az iskola tanulóinak bevonása a takarításba. Az osztálytermek tisztán tartása szintén probléma, ezért kampányt indítunk a belső szemetelés ellen is.
Március végén a Diákigazgató-választással egybekötve szeretnénk megvalósítani (az előző tanévben nem sikerült) egy olyan programot, amely az iskola értékeit kihangsúlyozva lehetőséget teremt a kulturált szórakozásra. Egy Ki, mit tud? jellegű eseményt képzeltünk el, ahol helyet kaphatna minden előzetesen jóváhagyott produkció (tánc, ének, paródia, zene, film stb.).
Az iskolai kiállításokat megpróbálnánk folyamatosan, rendszeresen frissíteni (3-4 hetente).
Szeretnénk a Karácsony környéki ajándékozást úgy megoldani, hogy egymás nevének kihúzása ne osztály-, hanem iskolai szinten történjen, hogy ezzel is erősítsük az intézményben a közösségi életet.
A Gólyaavató lebonyolításában, a Diáknap megszervezésében a Ballagással kapcsolatos feladatok ellátásában is szívesen szerepet vállalna a DÖK.
Évzárás a tanév utolsó hetében, egy délután a Régi épület udvarán egy közös bográcsozás megszervezése tanárok-diákok részvételével.
Programok időpontjai:
November első fele: Halloween-party a régi épületben
November második fele: Farkas Rita grafikusművész, művésztanár kiállítása és előadásai a régi épületben
December első fele: Mikulás – nevek kihúzása, ajándékozás a régi épületben
December második fele: karácsonyi képeslap-pályázat; a téli szünet előtti utolsó héten az óraközi szünetekben ünnepi zenék játszása
Január első fele: pótszilveszter a régi épületben – a résztvevők egy-egy színbe öltöznének, termenként egy-egy stílusú zene szólna
Január második fele: Zacher Gábor előadása a drogról
Február első fele: „Barokk nap”; Valentin-napi mulatság
Február második fele: farsangi álarcosbál; sítábor
Március első fele: „Tavasz” témájú verseny rajz, festészet, grafika, fotó, videó, animáció, vers, novella, zene kategóriákban
Március második fele: Szín-parádé
Április első fele: számháború az Érsek-kertben vagy a Kis Eged-hegyen
Április második fele: BMX-bemutató a régi épület udvarán
Május első fele: főzőverseny; túra az Eged-hegyre
Május második vagy június első fele: a 12-13. évfolyamos diákok számára tanulmányút Budapestre, a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatóinak nyilvános év végi zárókiállítására
Novembertől beindul a színjátszókör, emellett a filmklub is, kéthetente lesznek filmvetítések.
Havonta rendeznénk tanár-diák focimeccseket, illetve túrákat.